Hátrányos helyzetű, rászoruló egyének és csoportok számára teremtünk lehetőségeket élethelyzetük megváltoztatására, újszerű szolgáltatások, új típusú partnerségek és együttműködési formák kialakítása révén. Szolgáltatásinkkal támogatjuk a nehéz élethelyzetbe kerülő emberek belső erőforrásainak mozgósítását és a helyzettel való pozitív megküzdési stratégiáinak kialakítását.
Célunk
Növeljük a különböző humánszolgáltatások minőségét és eredményességét. Az egyes jóléti területeken (pl: oktatás, munkaerő-piac, szociális, gyermekvédelem, egészségügy) olyan programokat dolgozunk ki, amelyek valós szükségletekre reagálnak és emelik a nyújtott ellátások hatékonyságát.
Erősségeink
Egyaránt érzékenyek vagyunk az egyes emberek és csoportok vagy nagyobb közösségek társadalmi problémái iránt.
Programjaink előnyei, hogy újszerűek, egyediek, valamint helyi igényekhez és lehetőségekhez igazítottak.
Tapasztaltak vagyunk innovatív megoldások kifejlesztésében, nemzetközileg bevált jó gyakorlatok meghonosításában.
Sikereink
Fontosabb eredményeinket a felnőttek alapkészségfejlesztése, területén értük el az elmúlt években. Ezekhez kapcsolódva jelentős nemzetközi együttműködések kiépítésében és működtetésében veszünk részt jelenleg is. Eredményesek voltunk az emberek aktivizálását és képessé tételét hatékonyan támogató munkaerő-piaci, szociális és más jóléti szolgáltatások kialakítása terén. Ezen programjainkat a felnőtt-tanulás, a digitális és egyéb kompetenciafejlesztés legkorszerűbb módszereire alapoztuk.
Az utóbbi időben több sikeres kezdeményezésünk volt az idősgondozás fejlesztését szolgáló újszerű programok kidolgozása és megvalósítása területén. Elsősorban a demenciában, Alzheimer-kórban szenvedők iránti társadalmi érzékenyítés és tájékoztatás valamint a digitális jóléti technológiák feltérképezése területén valósítottunk meg sikeres programokat.
Tevékenységeink
Új partnereségek és együttműködési formák, nemzetközi együttműködések kialakítása az oktatás, szociális és más jóléti, valamint munkaerő-piaci ellátások fejlesztése érdekében.
Költséghatékony és innovatív megoldások kialakítása pl. a demens beteggondozás területén.
Újszerű támogató módszerek kidolgozása és megvalósítása az idősgondozás és speciális gondozást igénylők esetében (demenciában, Alzheimer-kórban szenvedők és családtagjaik, krónikus betegek és gondozóik).
Humánszolgáltatások minőségfejlesztése a dán fejlesztésű SQDS program alapján.
Digitális jóléti technológiák alkalmazásának elterjesztése a hátrányos helyzetű csoportok életminőségének és életlehetőségeinek javítása érdekében.
Digitális jóléti technológiák megismertetése, elérhetővé tétele és használatának támogatása az érintettek körében: Digitális Jóléti Webshop
Időskorúak, Alzheimer-kórban, demenciában szenvedők és családtagjaik.
Speciális ellátási szükségletű személyek (krónikus betegek, fogyatékkal élők, mentálisan sérültek és pszichiátriai betegek, szenvedélybetegek, hajléktalan személyek) és családjaik.
Partnereink
Önkormányzatok – egyházi jogi személyek – szociális fenntartó szervezetek és intézmények – oktatási és egészségügyi intézmények – külföldi önkormányzati, egyházi és civil szervezetek.
Alapadataink
Név: Modus Alapítvány
Alapító: LearnDigital Fejlesztési Zrt., 1088 Budapest, Rákóczi út 47. 3/7
Adószám: 18368307-1-03
Székhely: 6000 Kecskemét, Margaréta u. 1/b.
Fióktelep 1.: 4244 Újfehértó, Eötvös J. út 13. sz.